Jak działa skup aut

Zasada działania naszego skupu samochodów używanych jest bardzo prosta. Jeżeli interesuje Cię szybka sprzedaż w dobrej cenie, to wysyłasz do nas formularz „Wycena Online”. My proponujemy Ci konkretne pieniądze za Twój samochód. W mailu dodajemy kontakt do osoby, która będzie osobą kontaktową. Jeżeli będziesz zainteresowany sprzedażą to nasz przedstawiciel podpisze z Tobą umowę sprzedaży samochodu i przekaże Ci gotówkę podczas odbioru auta.

1

Formularz online

Wielu kontrahentów trafia na nasz skup samochodów z Wrocławia w Internecie, ale często zdarza się również, że zadowoleni ze współpracy klienci po prostu polecą nas swoim znajomym. Osoby zainteresowane naszą ofertą prosimy o wypełnienie i przesłanie do nas formularza „Wycena Online”. Im dokładniej przedstawią nam Państwo stan danego auta, z uwzględnieniem jego przebiegu oraz wieku, tym szybciej i dokładniej jesteśmy w stanie dokonać wyceny. Prosimy jednak pamiętać, że bez oględzin to nadal jedynie wycena wstępna.

2

Odpowiedź na e-maila

Biorąc pod uwagę model, markę, przebieg, rocznik, a także oczywiście stan techniczny (czy samochód jest uszkodzony, czy też nie), stopień postępowania rdzy i inne dane, nasi pracownicy dokonują wyceny pojazdu, która wraz z proponowaną ceną i danymi kontaktowymi do przedstawiciela wysyłana jest do klienta.

3

Spotkanie z przedstawicielem

W przypadku, gdy odpowiada Państwu zaproponowana przez naszą firmę kwota lub jeśli chcą Państwo porozmawiać o otrzymanej wycenie swojego samochodu, zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Ustalimy wraz z Państwem najodpowiedniejsze miejsce i czas, gdy będą nam Państwo mogli poświęcić około 30 minut. Wykazujemy się przy tym pełnym szacunkiem dla faktu, że transakcja może nie zostać zawiązana, a także do tego, że Państwo mają wiele na głowie, w tym spotkania z kolejnymi ewentualnymi kupcami samochodu. Nasz skup aut mieści się we Wrocławiu, ale nie stanowi dla nas żadnego problemu dojazd w dowolne miejsce Polski.

4

Sprawdzanie dokumentów

Jesteśmy zainteresowani także pojazdami bez ważnej dokumentacji ani przeglądu technicznego. Aby mieć pewność, że osoba sprzedająca samochód jest do tego w pełni upoważniona, wymagamy posiadania ze sobą umowy kupna lub faktury bądź dowodu rejestracyjnego. Jeśli stan własności pojazdu będzie niejasny, transakcja nie zostanie zawiązana. Dotyczy to także auta poszkodowanego w wypadku, jako że w starym dowodzie rejestracyjnymi możemy skontrolować numery nadwozia i silnika.

5

Negocjacje

Nasz autokomis prowadzi formę handlu, więc oczywiście cena pojazdu może być negocjowana. Należy jednak zachować przy tym zdrowy rozsądek, ponieważ kwota, którą Państwu wypłacimy musi być zgodna z realną wartością auta lub elementów, jako można wydobyć na części zamienne. Jesteśmy otwarci na negocjacje, ale zwracamy też uwagę na to, że zawarta transakcja musi być korzystna także dla naszego skupu samochodów. W przypadku, gdy nie uzyskamy z kontrahentem porozumienia co do ustalenia ceny i warunków kupna-sprzedaży, każda ze stron może zrezygnować z transakcji.

6

Umowa kupna / sprzedaży

Jeśli jednak uda nam się dogadać w sprawie ceny samochodu, nastąpi spisanie umowy. Dzięki temu, będziemy mogli rozporządzać danym pojazdem, dokonać wyrejestrowania, oddać go do rozbiórki na części zamienne czy poddać złomowaniu. Zazwyczaj mamy ze sobą kilka sztuk wzoru umowy, ale bez problemu możemy także przyjąć schemat, który dostarczy kontrahent.

7

Gotówka

Gotówkę otrzymujecie Państwo od razu do ręki. My natomiast zabieramy samochód. Jeżeli jest on sprawny technicznie i posiada komplet dokumentów wraz z ubezpieczeniem OC, sami poprowadzimy go do siedziby naszego skupu aut we Wrocławiu. Jeżeli nie ma możliwości poruszania się zakupionym samochodem po drogach, zostaje on przewieziony przez naszą lawetę.